Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowite weekendy reprezentacji KGP w piłce nożnej

Data publikacji 08.10.2015

Podczas minionych dwóch weekendów reprezentacja KGP, w której składzie występowali zawodnicy kadry Komendanta Głównego Policji z CBŚP oraz KSP, zagrała w dwóch turniejach piłkarskich. Pierwszy to VI Turniej Ulicznej Piłki Nożnej, który odbył się 5 października i był poświęcony pamięci aktora Maćka Kozłowskiego, wielkiego przyjaciela Policji. Drugi rozegrał się w minioną niedzielę na stadionie miejskim w Kobyłce. Podczas rozgrywek uczczono pamięć działacza sportowego Andrzeja Wasilewskiego.

Podczas VI Turniej Ulicznej Piłki Nożnej, który odbył się  w dniu 5 października w Parku im. Józefa Sowińskiego na warszawskiej Woli i był poświęcony pamięci aktora Maćka Kozłowskiego, reprezentacja KGP zajęła wysokie IV miejsce, tocząc  niezwykle wyrównane mecze z drużynami, które na co dzień trenują tę odmianę piłki nożnej. Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Warszawa - Wola i były głównym punktem festynu rodzinnego dla mieszkańców Warszawy. Kolejny turniej odbył się w minioną niedzielę na stadionie miejskim w Kobyłce przy ul. Napoleona Bonapartego 2, gdzie reprezentanci KGP oddali cześć pamięci działacza sportowego Andrzeja Wasilewskiego. Tym razem na boisku pełnowymiarowym drużyna prowadzona przez selekcjonera reprezentacji KGP Andrzeja Kuczyńskiego nie miała sobie równych pokonując startujące w zawodach drużyny i na zakończenie turnieju odebrała z rąk Burmistrza Kobyłki okazały puchar za I miejsce i pamiątkowe medale. 

Dla reprezentantów kadry KGP udział w obydwu turniejach był - poza oddaniem czci wspomnianym osobom - elementem przygotowawczym przed udziałem w 33. Światowym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych, który odbędzie się w Holandii w dniach 12-16 października 2015 roku. Turniej, w którym co roku występuje ponad 200 drużyn z całego świata będzie dla reprezentacji KGP dużym wyzwaniem. Po pierwsze, dzięki Panu Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. Krzysztofowi Gajewskiemu, który wyraził zgodę na udział w zawodach reprezentacji KGP, będą mogli wystąpić w tym największym na świecie turnieju po raz pierwszy, po drugie będą mogli zmierzyć z drużynami ze światowej czołówki. A takie drużyny jak: Niemcy, Francja, Włochy, Anglia, Belgia, Węgry oraz Kosovo zostały rozlosowane przez organizatorów do grupy w której znalazła się reprezentacja KGP. Mimo tak silnych rywali wierzymy w to, że uda się reprezentacji KGP sprawić miłą niespodziankę i awansować do fazy pucharowej turnieju.

Skład reprezentacji KGP na 33. Światowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych przedstawia się następująco: Andrzej Kuczyński (selekcjoner - Gabinet KGP), Andrzej Sokal (CBŚP), Dariusz Piwowarek (CBŚP), Łukasz Matyśkiewicz (KSP), Patryk Marzec (KWP Kraków), Piotr Świerczyński (KWP Kraków), Daniel Komorowski (KWP Olsztyn), Bartosz Dobroński (KWP Olsztyn), Piotr Pacholski (KWP Katowice), Sławomir Chopiak (KWP Rzeszów), Maciej Szkutnicki (KWP Poznań).

Czekamy na pomyślne wieści z turnieju w Holandii i trzymamy mocno kciuki za reprezentację KGP.

(KGP / mb)

Powrót na górę strony