Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery areszty dla sprawców napadu z użyciem broni

Data publikacji 08.10.2015

Gryfińscy, chojeńscy i pilscy kryminalni ustalili a następnie zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 48 lat, którzy kilka dni temu w Osinowie Dolnym dokonali napadu rabunkowego przy użyciu broni palnej na jedną z hurtowni papierosów. Sprawcy ukradli pieniądze i przedmioty o wartości kilkuset tysięcy.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Gryfinie aresztował na trzy miesiące wszystkich podejrzanych. Za popełnione przestępstwo może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed godziną 21:00 w Osinowie Dolnym gm. Cedynia. Do hurtowni papierosów weszło czterech mężczyzn w kominiarkach, którzy grożąc bronią palną zażądali od właściciela hurtowni wydania pieniędzy. Kiedy mężczyzna stawiał opór został uderzony w głowę kolbą pistoletu, co spowodowało chwilową utratę przytomności.

Postronni świadkowie zorientowali się co się dzieje i odcięli sprawcom drogę ucieczki blokując drzwi. Wówczas mężczyźni zabrali z hurtowni kilkanaście tysięcy oraz inne przedmioty, oddając kilka strzałów w kierunku drzwi wejściowych. Po opuszczeniu hurtowni sprawcy oddalili z miejsca przestępstwa pojazdem na angielskich numerach rejestracyjnych .

Po otrzymaniu zgłoszenia o napadzie rabunkowym z użyciem broni palnej policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie kilka godzin po przestępstwie na terenie posesji nad jeziorem Morzycko w jednej z miejscowości powiatu gryfińskiego przy wsparciu policjantów z Piły zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o ten czyn. Wśród nich był 48-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego oraz trzech mieszkańców Piły w wieku 26, 38 i 41 lat. Jeden z mężczyzn został zatrzymany poza posesją przy użyciu przewodnika psa tropiącego ze Szczecina i noktowizora.

Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwie paczki banknotów euro oraz polskich złotych. Przy brzegu jeziora, w wodzie ujawniono i zabezpieczono broń krótką, angielskie tablice rejestracyjne oraz telefon komórkowy. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W wyniku dalszej pracy prowadzonej przez kryminalnych z gryfińskiej komendy na terenie działki należącej do jednego z podejrzewanych odnaleziono zakopane w skarpie 1859 sztuk ostrej amunicji kaliber 9mm oraz 7,65 mm.

Zatrzymanym mężczyznom przestawiono zarzuty dokonania rozboju z użyciem broni palnej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gryfinie na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie i Prokuratora Rejonowego w Gryfinie wobec czterech podejrzanych  zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

KWP w Szczecinie / ig

  • Cztery areszty dla sprawców napadu z użyciem broni
  • Cztery areszty dla sprawców napadu z użyciem broni
  • Cztery areszty dla sprawców napadu z użyciem broni
Powrót na górę strony