Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Milicza zabezpieczyli ponad 6 tysięcy porcji amfetaminy

Data publikacji 08.10.2015

Miliccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Podczas rutynowej kontroli jego samochodu policjanci znaleźli ponad 6 tysięcy porcji amfetaminy, marihuanę, wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz kilka tysięcy złotych. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

6 października br. około godziny 17.00 policjanci patrolujący okolice Milicza pojechali rutynowo sprawdzić, co dzieje się w kompleksie leśnym w pobliżu stawów hodowlanych przy tzw. Ostoi niedaleko milickiego szpitala. Na jednej z bocznych, leśnych dróg policjanci zauważyli zaparkowany samochód osobowy marki bmw, a obok stojących dwóch młodych mężczyzn. Osoby te zostały wylegitymowane. Obaj mężczyźni byli wyraźnie czymś zdenerwowani, wykazując objawy zaniepokojenia. Policjanci podejrzewając, że mężczyźni mogą mieć przy sobie np. narkotyki przeprowadzili kontrole osobiste. Obaj nie mieli przy sobie żadnych niedozwolonych przedmiotów, ale „towar” został znaleziony w samochodzie. W bagażniku auta były dwa foliowe worki z zawartością kilku świeżo zerwanych dorodnych roślin konopi indyjskich, tuż obok leżała plastykowa miska pełna marihuany. Wewnątrz samochodu pod siedzeniami policjanci znaleźli dwie foliowe reklamówki z zawartością kilku małych woreczków, w których była poporcjowana już amfetamina. W samochodzie znaleziono także wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków oraz kilka tysięcy złotych.

Obaj mieszkańcy Milicza w wieku 19 i 21 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do miejscowej komendy Policji. Na policyjnym parkingu zostało także zabezpieczone auto. 

Po dokładnym sprawdzeniu testerami do wykrywania narkotyków i po zważeniu zabezpieczonej substancji koloru białego okazało się, że policjanci zabezpieczyli amfetaminę, z której można by przygotować łącznie ponad 6 tysięcy porcji narkotyku o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Do policyjnego depozytu trafiła także zabezpieczona marihuana. Po wykonaniu wielu czynności operacyjnych i procesowych w tej sprawie policjanci ustalili, że to zatrzymany 21-latek jest właścicielem zabezpieczonych narkotyków.

Ustalono także, że w ostatnich dniach sprzedał na terenie powiatu milickiego różnym osobom około 600 porcji amfetaminy. W związku z tym mężczyznę czekają surowe konsekwencja prawne związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych. Mężczyźnie grozić może za to kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony.

Zabezpieczone znaczne ilości narkotyków trafiły do policyjnego depozytu i na pewno już nigdy nie trafią „na rynek”. Postępowanie przeciwko podejrzanemu jest w toku – obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności w tej sprawie. Planowane są także dalsze zatrzymania osób powiązanych z tą sprawą. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje teraz prokurator, który może złożyć do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Policjanci z Milicza zabezpieczyli ponad 6 tysięcy porcji amfetaminy
  • Policjanci z Milicza zabezpieczyli ponad 6 tysięcy porcji amfetaminy
  • Policjanci z Milicza zabezpieczyli ponad 6 tysięcy porcji amfetaminy
Powrót na górę strony