Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kolejnego stalkera - pseudokibica

Data publikacji 09.10.2015

Dwa miesiące temu mężczyzna wraz ze swoimi znajomymi uprowadził kobietę, która nie poddawała się natarczywym podrywom. W ręce policjantów w sierpniu br. wpadły najpierw dwie osoby podejrzane o stalking, teraz do sprawy zatrzymano trzeciego podejrzanego. Jak wynika z policyjnych sprawdzeń, związani z uprowadzeniem mężczyźni przynależą do jednego z ugrupowań pseudokibicowskich w Krakowie. Sąd prowadzący sprawę zastosował wobec kolejnego zatrzymanego tymczasowy areszt.

W sierpniu br. dwóch mężczyzn aktywnie uczestniczących w życiu jednego z ugrupowań pseudokibicowskich w Krakowie, postanowiło uprowadzić młodą kobietę, która nie poddawała się natarczywym podrywom. Dwaj mężczyźni w wieku 28 i 20 lat poprzez swoje nieadekwatne zaloty męczyli młodą kobietę. Prześladowcy systematycznie nękali, a czasem nawet używali przemocy wobec swojej ofiary. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Decyzją sądu jeden z nich trafił tyczasowo do aresztu, wobec drugiego orzeczono policyjny dozór.

Nowe ustalenia śledczych z przed kilku dni pozwoliły na powiązanie ze sprawą kolejnego stalkera. Mężczyzna został zatrzymany (02.10.br.) w wynajmowanym lokalu na terenie krakowskiej dzielnicy Podgórze. Policjanci przeprowadzający realizację musieli działać bardzo szybko i precyzyjnie. Cała akcja została przeprowadzona wcześnie rano w momencie gdy przestępca najmniej się tego spodziewał. Takie kroki były niezbędne ponieważ istniało uzasadnione podejrzenie, że pseudokibic może posiadać w lokalu niebezpieczne narzędzia, co mogłoby skutkować zagrożeniem dla osób postronnych jak i samych policjantów. W takiej sytuacji wyważenie drzwi i wejście siłowe było niezbędne. Zaskoczony mężczyzna już po kilkunastu sekundach został obezwładniony i zatrzymany.

Policyjni specjaliści z zakresu techniki kryminalistycznej ujawnili i zabezpieczyli w mieszkaniu podejrzanego niebezpieczne przedmioty i gadżety świadczące o sympatyzowaniu z kilkoma klubami piłkarskimi.

Zatrzymany stalker został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze.

KWP w Krakowie / ig

Film Areszt dla kolejnego stalkera - pseudokibica. Przestępca był powiązany ze sprawą uprowadzenia kobiety

Pobierz plik Areszt dla kolejnego stalkera - pseudokibica. Przestępca był powiązany ze sprawą uprowadzenia kobiety (format mp4 - rozmiar 10.24 MB)

Powrót na górę strony