Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Data publikacji 09.10.2015

W celu zapewnienia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu po drodze poza terenem zabudowanym, policjanci rozdawali elementy odblaskowe. Funkcjonariusze informowali jednocześnie, jak ważne jest ich noszenie.

Wczoraj (08.10.br.) policjanci z wydziału ruchu drogowego i zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drodze KWP w Bydgoszczy przeprowadzili na terenie powiatu bydgoskiego działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze podczas akcji zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają ich widoczność na drodze. Osobom, niestosującym się do przepisu ruchu drogowego dotyczącego obowiązku noszenia elementów odblaskowych, policjanci wręczali opaskę odblaskową, dzięki ktorej zwiększy się ich bezpieczeństwo, a tym samym, aby dalej poruszała się po drodze zgodnie z obowiązującym prawem.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz przekonania do noszenia elementów odblaskowych, których stosowanie wpływa na ograniczenie tragicznych zdarzeń drogowych.    

PRZYPOMINAMY!
Od 31 sierpnia 2014 roku pieszy, niezależnie od wieku, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym po zmroku grozi mandat karny – do 100 złotych. 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policjanci rozdają odblaski
  • Policjanci rozdają odblaski
  • Policjanci rozdają odblaski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.84 MB)

Powrót na górę strony