Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu

Data publikacji 09.10.2015

Sprawcę fałszywego alarmu na Ochocie zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. 35-latek zatelefonował na numer 112 i poinformował, że w jednym z budynków został podłożony ładunek wybuchowy. Bartosz O. usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca tego roku. Z telefonu komórkowego na numer alarmowy 112 zatelefonował młody mężczyzna i poinformował, że w jednym z budynków na terenie Ochoty podłożona jest bomba. Policjanci natychmiast podjęli działania. Nie znaleziono żadnego podejrzanego ładunku czy też paczki.

Ustaleniem sprawcy telefonicznej informacji natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Na ślad mężczyzny wpadli kilka dni temu. 35-letni Bartosz O. został zatrzymany i trafił do komendy. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjantom tłumaczył, że był pijany i nie wie, dlaczego to zrobił. Za fałszywy alarm grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KSP / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja