Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na stację benzynową w Czechach

Data publikacji 09.10.2015

Wracający po służbie do domu, mł. asp. Łukasz Górski i sierż. Ewa Cieślak z głubczyckiej Policji, zauważyli samochód, którym mogli poruszać się sprawcy napadu na stację benzynową w Czechach. Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego jednostki. Chwilę później, trzej mieszkańcy powiatu legnickiego, w wieku 24-34 lata, byli w rękach funkcjonariuszy. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące. Muszą się teraz liczyć z karą nawet 12 lat więzienia.

W miniony wtorek dwoje głubczyckich policjantów, wracając po służbie do domu, na trasie Głubczyce-Bernacice zauważyło samochód, którym poruszały się osoby, mogące mieć związek z napadem na stację benzynową w Czechach. Funkcjonariusze powiadomili dyżurnego i natychmiast pojechali za osobową mazdą. Chwilę później kierowca mazdy i jego dwóch pasażerów zostali zatrzymani. Wszyscy okazali się mieszkańcami powiatu legnickiego, w wieku od 24 do 34 lat. 

Podczas przeszukania samochodu, którym poruszali się podejrzewani mężczyźni, policjanci znaleźli skradzione wcześniej pieniądze oraz papierosy.  Ponadto, jak ustalili mundurowi, jeden z zatrzymanych poszukiwany był do odbycia kary w zakładzie karnym.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut rozboju i zostali aresztowani na 3 miesiące. Teraz może grozić im nawet do 12 lat więzienia.

(KWP Opole / mb)

Film Zatrzymani za napad na stację benzynową w Czechach

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za napad na stację benzynową w Czechach (format flv - rozmiar 1.01 MB)

Powrót na górę strony