Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za narkotyki

Data publikacji 09.10.2015

Tymczasowy areszt na dwa miesiące zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec młodego mężczyzny zatrzymanego przez lubińskich policjantów, a podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W samochodzie, którym poruszał się podejrzany, funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można by było uzyskać blisko 1,2 tys. porcji handlowych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Lubinie, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące wobec 27 – letniego mieszkańca Lubina podejrzanego o posiadanie znacznej ilość środków odurzających.

Do zatrzymania mężczyzny przez policjantów Wydziału Prewencji z lubińskiej komendy powiatowej doszło podczas kontroli drogowej. W samochodzie funkcjonariusze wyczuli specyficzny zapach. Podejrzewając, że kierowca może posiadać narkotyki, policjanci dokładnie sprawdzili pojazd. Ich podejrzenia potwierdziły się. Pod siedzeniem pasażera znaleźli bluzę, a w niej ukrytą reklamówkę z zawartością marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, z których , jak wynika z szacunków, można by było uzyskać prawie 1200 porcji. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał środki odurzające, czy i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem. Za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony