Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsza pomoc przez telefon

Data publikacji 09.10.2015

Wyjątkowym opanowaniem wykazał się oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, który odebrał telefon od młodej kobiety, mieszkanki powiatu ostrowskiego. Matka noworodka poinformowała policjanta, że jej dziecko się zakrztusiło i zaczyna sinieć. Policjant natychmiast zareagował, instruując matkę dziecka jak ma się zachować.

6 października br. około godziny 20:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zadzwoniła zdenerowowana kobieta z informacją, że jej dziecko potrzebuje pomocy. Pełniący służbę mł. asp. Piotr Szymanowski natychmiast zareagował. W rozmowie z kobietą policjant ustalił miejsce zamieszkania zgłaszającej, jednocześnie informując o zdarzeniu pogotowie ratunkowe.

Będąc w kontakcie telefonicznym z dyspozytorką pogotowia, instruował kobietę jak ma postępować w tym przypadku. Wysłana natychmiast załoga pogotowia ratunkowego udała się pod wskazany adres. Na szczęście noworodkowi nic już nie zagrażało.

Być może właśnie dzięki udzielonym wskazówkom policjanta i dyspozytorki pogotowia ratunkowego udało się zapobiec tragedii.

(KWP w Poznaniu / dpb)

Nagranie audio Pierwsza pomoc przez telefon

Opis nagrania: pierwsza pomoc, pomoc policjantów, akcje ratownicze

Pobierz plik Pierwsza pomoc przez telefon (format mp3 - rozmiar 1.07 MB)

Powrót na górę strony