Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie plantacje konopi – policjanci zabezpieczyli blisko 500 krzewów

Data publikacji 09.10.2015

Zlikwidowane dwie plantacje konopi, zabezpieczone 489 krzewów i zatrzymany mężczyzna podejrzany o przestępstwa narkotykowe - to efekt działań policjantów wydziału kryminalnego z oleśnickiej komendy powiatowej. Wartość marihuany, którą można by było uzyskać z uprawy, to ponad 200 tys. zł. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlokalizowali miejsce, gdzie uprawiane są nielegalnie konopie. W jednej z miejscowości powiatu oleśnickiego policjanci ujawnili wynajmowane pomieszczenia gospodarcze, gdzie znajdowały się dwie plantacje.

Po wejściu do środka funkcjonariusze znaleźli wyposażenie i sprzęt specjalistyczny, służący do uprawy konopi indyjskich - to m.in. suszarnie, wagi, lampy, rozdzielnie prądu, donice, ziemia, nawozy, środki ochrony roślin, sprzęt do pomiaru wilgotności i temperatury. Tam też zabezpieczono łącznie 489 krzewów. Wartość marihuany, którą można by było uzyskać z uprawy, to ponad 200 tys. złotych.

Ponieważ w pomieszczeniach nikogo nie zastano, policjanci podjęli działania obserwacyjno-zasadzkowe. Po kilku godzinach faktycznie na miejsce podjechał samochód osobowy. Podczas zatrzymania, mężczyzna widząc funkcjonariuszy, podjął jeszcze próbę ucieczki autem. Po chwili jednak został obezwładniony i zatrzymany.

Podejrzanym, który trafił do policyjnego aresztu, okazał się 39-letni mieszkaniec Oleśnicy, wcześniej już notowany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania.

Mężczyźnie za czyny, o które jest podejrzany, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP Wrocław / mb)

Film Zlikwidowane dwie plantacje konopi – policjanci zabezpieczyli blisko 500 krzewów

Pobierz plik Zlikwidowane dwie plantacje konopi – policjanci zabezpieczyli blisko 500 krzewów (format mp4 - rozmiar 28.29 MB)

Powrót na górę strony