Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz trafił do aresztu

Data publikacji 10.10.2015

Policcy kryminalni zatrzymali 30-latka podejrzewanego o dokonanie licznych włamań do domów na terenie powiatu polickiego oraz Szczecina. Policjanci odzyskali część ukradzionego mienia, w tym m.in. kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policcy funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali, podejrzewanego o dokonanie licznych włamań do domów na terenie powiatu polickiego oraz Szczecina. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Polic. Podczas przeszukania jego mieszkania, mężczyzna nie stosował się do poleceń policjantów i stosował wobec stróżów prawa przemoc fizyczną, chcąc utrudnić im wykonywane czynności. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 gramów amfetaminy oraz przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym m.in. wyroby jubilerskie, elektronarzędzia i kilkadziesiąt telefonów komórkowych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna już usłyszał 5 zarzutów, w tym m.in. zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności, posiadania narkotyków oraz dokonania kradzieży z włamaniami. Sprawa ma charakter rozwojowy - nie jest wykluczone, że 30-latek usłyszy kolejne zarzuty. Policjanci pracują teraz nad ustaleniem właścicieli odzyskanych przedmiotów.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Policach materiału dowodowego decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony