Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próby zorganizowania nielegalnych wyścigów powstrzymane

Data publikacji 10.10.2015

Ponad 20 mandatów karnych, 3 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, wnioski do sądu i zatrzymane dowody rejestracyjne - to efekt wczorajszych działań lubelskich policjantów ruchu drogowego. Były one związane z informacjami o próbach zorganizowania nielegalnych wyścigów na terenie miasta. Przypominamy, że łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Do nielegalnych wyścigów miało dojść w nocy z piątku na sobotę. Po godzinie 22 policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli uczestników grupujących się na parkingach w rejonie dużych sieci handlowych. Cześć osób, widząc policyjne patrole, rozjechała się spokojnie do domów, inni jednak próbowali się popisywać na ulicach. Przekraczali dozwoloną prędkość, zmieniali nagle pasy ruchu w miejscach niedozwolonych, czym stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przemieszczali się po głównych ulicach miasta: Al. Spółdzielczości Pracy, Al. Witosa, Al. Tysiąclecia, Al. Solidarności.

Funkcjonariusze podjęli kontrolę kilkudziesięciu samochodów. Wystawili 22 mandaty karne, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, oraz 2 dowody rejestracyjne. Dwóch amatorów szybkiej jazdy będzie się musiało tłumaczyć przed sądem, policjanci skierują bowiem wnioski o ukaranie. 

(KWP w Lublinie / mg)

Film Próby zorganizowania nielegalnych wyścigów powstrzymane

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Próby zorganizowania nielegalnych wyścigów powstrzymane (format flv - rozmiar 26.82 MB)

Powrót na górę strony