Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za liczne oszustwa kredytowe – straty sięgają blisko pół miliona złotych

Data publikacji 10.10.2015

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, a podejrzanemu o wyłudzanie sprzętu AGD i RTV w systemach sprzedaży ratalnej. Podejrzany, popełniając przestępstwa, wykorzystywał m.in. konta bankowe założone na zwerbowane przez niego osoby. Sam również, wykorzystując systemy teleinformatyczne, zakładał rachunki na fikcyjne osoby. Sprawca, wprowadzając bank w błąd, wyłudził kredyty o wartości blisko pół miliona złotych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, prowadząc działania operacyjne, namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa kredytowe. Podejrzany to 31-latek bez stałego miejsca zameldowania, aktualnie przebywający na terenie Wrocławia.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, podejrzany - posługując się kontami bankowymi, zakładanymi na osoby zwerbowane jako słupy, wyłudzał sprzęt AGD i RTV w internetowych systemach sprzedaży ratalnej. Oprócz kont zakładanych na podstawiane osoby, mężczyzna - wykorzystując systemy teleinformatyczne - zakładał również sam konta na dane fikcyjnych osób.

Zakupiony w systemie sprzedaży ratalnej towar następnie sprzedawał. Swój przestępczy proceder mężczyzna realizował, wykorzystując około 200 rachunków bankowych. W ten nielegalny sposób wyłudził on blisko pół miliona złotych. Mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich funkcjonariuszy trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. także, czy mężczyzna wcześniej dokonywał również innych tego typu przestępstw, namawiając do współpracy kolejne osoby. Policjanci prowadzą też czynności mające na celu odzyskanie wyłudzonego mienia.

Zatrzymany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za wyłudzenie kredytów grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony