Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 5 tysięcy paczek papierosów

Data publikacji 11.10.2015

Ponad 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych ujawnili wczoraj krasnostawscy policjanci z ruchu drogowego. Bezakcyzowe papierosy przewoził w samochodzie 25-letni obywatel Ukrainy. Nielegalny towar jest już w policyjnym depozycie. Wartość strat na rzecz Skarbu Państwa to ponad 80 tysięcy złotych.

Wczoraj w godzinach rannych w Małochwieju Dużym (gm. Krasnystaw) policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Okazał się nim obywatel Ukrainy, który wiózł ze sobą papierosy bez polskich znaków akcyzy. W trakcie dokładnej kontroli pojazdu okazało się, że samochód, którym jechał 25-latek, był ,,dostosowany’’ do przewozu tego typu nielegalnego towaru. Przerobiony był w nim przedział bagażowy oraz podłoga.

Zabezpieczono 5140 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar trafił do policyjnego depozytu. Wartość strat Skarbu Państwa oszacowano na ponad 83 tysięce złotych. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty za popełnione przestępstw skarbowe, złożył wyjaśnienia, po czym przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tego typu przestępstwo grozi grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

(KWP w Lublinie / mg)

  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
  • Zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony