Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana podejrzana o zabójstwo

Data publikacji 11.10.2015

Nawet dożywocie grozi 39–letniej podejrzanej o zabójstwo swojego 64-letniego znajomego. Mężczyzna miał kilka ran kutych w okolicy klatki piersiowej. Jak się okazało, sprawczyni - zanim zgłoszono policji odnalezienie ciała pokrzywdzonego - już była w areszcie. Trzeźwiała tam. Ostatecznie zebrano materiał dowodowy pozwalający kobiecie przedstawić zarzut i ją aresztować na trzy miesiące.

W miniony czwartek około godziny 5:00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Giżycku przy ulicy Daszyńskiego odnaleziono nieżyjącego mężczyznę.

Na miejsce od razu skierowano patrol policji. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, na podłodze leżał 64–letni mężczyzna, który miał kilka ran kłutych w okolicy klatki piersiowej. Policyjny technik kryminalistyki z Giżycka oraz funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz narzędzie zbrodni – nóż. Mężczyzna mieszkał sam, a o jego śmierci poinformowali policję sąsiedzi.

Policjanci na bieżąco weryfikowali i analizowali zebrany materiał dowodowy, który mógł wskazać potencjalnego sprawcę przestępstwa. Ustalono, że osoba podejrzana o tę zbrodnię już przebywa w policyjnym areszcie w giżyckiej komendzie. Znajoma 64-latka, jeszcze przed odnalezieniem ciała mężczyzny, została zatrzymana do wytrzeźwienia.

Podejrzana o zabójstwo została przesłuchana. Dowody wskazują, że zadała kilka ciosów nożem. 39–latka usłyszała już zarzut zabójstwa. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt.

39–letnia kobieta jest dobrze znana policji - m.in. prowadzone były wobec niej sprawy za znieważenie funkcjonariuszy, zakłócenie spokoju i porządku, uszkodzenia ciała.

Teraz kobiecie grozi nawet dożywocie, a na pewno nie mniej niż 8 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony