Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzych moje miasto – bezpieczne i ekologiczne

Data publikacji 12.10.2015

W Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza zostały przedstawione zwycięskie projekty ogólno-miejskie i lokalne zgłoszone w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016. Dzięki głosom mieszkańców Wałbrzycha oddanym na projekt „Wałbrzych moje miasto – bezpieczne i ekologiczne” z Budżetu Partycypacyjnego 2016 wałbrzyska Policja otrzyma milion złotych na zakup samochodów z napędem hybrydowym.

Projekt „Wałbrzych moje miasto – bezpieczne i ekologiczne” został złożony przez mieszkańców Wałbrzycha i zyskał poparcie Policji. Bezpieczeństwo jest dobrem publicznym, z którego istnienia zdajemy sobie sprawę dopiero w momencie jego zagrożenia. Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie naszych bliskich, nas samych, mienia prywatnego i społecznego. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były chronione przed dilerami narkotyków. Mieszkańcy Wałbrzycha chcą, aby coraz piękniejsze parki, skwery i place zabaw służyły ludziom zgodnie z ich przeznaczeniem.

Głównym celem projektu było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Wałbrzychu poprzez zakup 12 radiowozów z napędem elektryczno-benzynowym. Warto podkreślić, że zakup radiowozów z napędem elektryczno–benzynowym będzie precedensem w skali kraju.

Wałbrzyscy policjanci serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha, którzy oddali swój głos na projekt Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016 - „Wałbrzych moje miasto – bezpieczne i ekologiczne”.

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony