Uroczyste ślubowanie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie

Data publikacji 12.10.2015

12 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 69 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nowo przyjętych funkcjonariuszy trafi do Krakowa – 17 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych policjantów, którzy wzmocnią Wydział Konwojowy oraz Oddział Prewencji Policji.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach przydzielonych zostanie 4 nowych policjantów. Komenda Miejska Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyskają po 2 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Komenda Powiatowa w Nowym Targu będą miały po jednym nowym pracowniku.

W tym roku Małopolski Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w województwie małopolskim 169 osób.

Od lat służba w szeregach policji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Chętni do wstąpienia podkreślają, że mundur to honor i zaszczyt.

Dzisiejszą uroczystość obserwowały zgromadzone rodziny i znajomi nowo przyjętych.

Młodym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Uroczyste ślubowanie
  • Uroczyste ślubowanie
  • Uroczyste ślubowanie
  • Uroczyste ślubowanie
  • Uroczyste ślubowanie
  • Uroczyste ślubowanie
  • Uroczyste ślubowanie
Powrót na górę strony
Polska Policja