Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni przejęli ponad 3 kilogramy marihuany

Data publikacji 13.10.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali Jacka O. i Wojciecha K. Kryminalni znaleźli przy jednym z nich blisko kilogram marihuany, a w piwnicy należącej do drugiego z mężczyzn odkryli kolejne 2 kilogramy marihuany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Jackowi O. zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mokotowskiej komendy od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą handlu środkami odurzającymi na terenie dzielnicy. Z informacji kryminalnych wynikało, że w ten proceder może być zamieszanych kilka osób, które uczyniły sobie z niego prawdopodobnie stałe źródło dochodu.

Podejrzane osoby zostały zatrzymane kilka dni temu podczas transakcji przekazywania sobie narkotyków. Jacek O. wpadł w ręce policjantów w chwili gdy odbierał 3 tysiące złotych w zamian za udzielenie Wojciechowi K. blisko kilograma marihuany.

Następnie mokotowscy kryminalni udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanych, gdzie odkryli kolejne środki odurzające oraz pieniądze, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego procederu. Na poczet przyszłej kary zabezpieczyli 14 tysięcy złotych, a w mieszkaniu i w firmie Jacka O. funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2 kilogramy suszu roślinnego.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego zatrzymani zostali doprowadzeni na przesłuchanie do prokuratury. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 28-letni Jacek O. odpowie za udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających oraz za posiadania znacznej ilości marihuany. Natomiast 21-letni Wojciech K. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec zatrzymany sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz inne osoby biorące udział w tym przestępczym procederze. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mb)

  • Zabezpieczona marihuana
  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna

Film Kryminalni przejęli ponad 3 kilogramy marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kryminalni przejęli ponad 3 kilogramy marihuany (format flv - rozmiar 4.21 MB)

Powrót na górę strony