Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

44-latek podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 13.10.2015

Kędzierzyńscy policjanci zatrzymali 44-laka podejrzanego o zabójstwo mieszkańca powiatu. Do zdarzenia doszło w jednym z domów, a ofiara, jak wynika z ustaleń śledczych, miała zostać zraniona ostrym przedmiotem. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek (8 października) w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Około godz.16:00 dyżurny Policji został telefonicznie powiadomiony, o tym że w jednym z domów mężczyzna został zraniony ostrym przedmiotem. Zraniony 59-latek trafił do szpitala, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady oraz rozpytali świadków.

Policjanci szybko ustalili, że ze śmiercią mężczyzny może mieć związek 44-latek. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 44-latka na 3 miesiące.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępstwa. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja