Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody dla kryminalnych za namierzenie sprawców napadu na konwojenta

Data publikacji 13.10.2015

Świeccy policjanci odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nagrody za szczególne zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji codziennych obowiązków. Funkcjonariusze przyczynili się do szybkiego wyjaśnienia sprawy i ustalenia oraz zatrzymania trzech sprawców napadu na konwojenta, do którego doszło w gminie Dragacz.

Wczoraj (12.10.15) w świeckiej jednostce Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Zgłobicki uroczyście wręczył nagrody trzem funkcjonariuszom wydziału kryminalnego, dziękując i gratulując im sukcesu. Skrupulatnie gromadzony przez tych funkcjonariuszy materiał dowodowy i jego dokładna analiza dała podstawy do wytypowania podejrzanych o napad rabunkowy.

Policjanci swoim profesjonalizmem i innowacyjnym podejściem do sprawy napadu, do którego doszło w marcu w gminie Dragacz doprowadzili do zatrzymania jego sprawców. Wówczas, kilku nieznanych mężczyzn, podbiegło do konwojenta, który odbierał utarg z jednej ze stacji paliw, a następnie uderzyli go drewnianą pałką w głowę i zrabowali sporą ilość pieniędzy.

We wrześniu świeccy i bydgoscy kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców powiatu świeckiego, w wieku 27, 30 i 32 lata. Wszystkim wtedy prokurator postawił zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec całej trójki Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony