Policjantka z Opola wygrała poznański maraton

Data publikacji 15.10.2015

Asp. sztab. Monika Mrugała - policjantka z Opola - stanęła na podium maratonu w Poznaniu. Z czasem 3:30 zdobyła I miejsce i triumfowała wśród policjantek. Na co dzień funkcjonariuszka Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu, już nie raz pokazała, że na trasach biegowych nie ma sobie równych.

To nie jedyne zwycięstwo asp. sztab. Moniki Mrugały. Jednak na „królewskim dystansie” w kategorii policjantek, triumfowała po raz pierwszy. Jak sama przyznaje - „dla biegacza, maratonu to pełnia szczęścia, ale przygotowanie do takiego dystansu to ciężka praca i wiele wyrzeczeń”. Maraton poznański, w którym zajęła I miejsce z czasem 3:30, był uwieńczeniem jej ciężkich treningów.

Do ulubionych zawodów Moniki należą biegi służb mundurowych. W Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce zajęła II miejsce wśród startujących w nim policjantek. W Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie w Dębnie, była trzecia.

Żeby osiągać takie rezultaty trzeba naprawdę dużo trenować. Monika Mrugała rozpoczyna swój dzień o 5 rano godzinnym treningiem. Tygodniowo pokonuje około 80 km, dwa razy w tygodniu pływa. Nieformalny Klub Amatorskiego Biegania FAST FOOT, do którego należy, daje jej dużą motywację. Razem trenują, jeżdżą na zawody. „Bieganie jest zaraźliwe -początkowo Klub liczył 3 osoby, teraz liczy ich 10 – mówi.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy !