Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowego Komisariatu Policji w Kłodawie

Data publikacji 15.10.2015

W Kłodawie oddany został do użytku nowoczesny komisariat. Obiekt wybudowano w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W uroczystości otwarcia wziął udział nadinsp. Wojciech Olbryś Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. Rafał Batkowski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, policjanci z Koła i Kłodawy oraz przedstawiciele samorządów.

Policjanci w Kłodawie przenoszą się do nowo wybudowanego komisariatu. Nowoczesny obiekt powstał w oparciu o wysokie standardy techniczne i funkcjonalne. Budowa komisariatu została sfinansowana za pieniądze pochodzące z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Finansowe wsparcie zostało także udzielone przez miejscowe samorządy.

W uroczystym otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Kłodawie 14 października br. wziął udział nadinsp. Wojciech Olbryś Zastępca Komendanta Głównego Policji. Obecny był także Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski wraz z zastępcami, komendanci miejscy i powiatowi policji, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek. Wśród wielu zaproszonych gości na uroczystość przybył także senator Ireneusz Niewiarowski i przedstawiciele władz samorządowych.

Budynek nowego komisariatu w Kłodawie powstał na działce przekazanej przez gminę. Jego budowa trwała niespełna rok. Obiekt otrzymał całkowicie nowe wyposażenie i sprzęt teleinformatyczny. Starania o ujęcie tego projektu w planach inwestycyjnych trwały kilka lat. Dotychczasowy stary budynek był niefunkcjonalny, za mały dla dwudziestu pięciu policjantów i nie spełniał oczekiwań mieszkańców. Wybudowanie obiektu w nowoczesnym standardzie stało się koniecznością.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Prawa strona komisariatu
  • Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
  • Zastępca Komendanta Głównego wykonuje przegląd pododziału
  • Poświęcenie nowego komisariatu
  • Uroczyste przecięcie wstęgi
  • Zastępca Komendanta Głównego Policji wpisuje się do księgi pamiątkowej
Powrót na górę strony