Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca rozboju

Data publikacji 08.12.2007

Dzięki szybkiej reakcji koszalińskich policjantów zatrzymano sprawcę rozboju, do którego doszło wczoraj po południu. Tomasz Ł. ranił nożem 20-latka, a następnie zażądał od niego srebrnego łańcuszka i bransolety. Wpadł kilka minut później. Mundurowi znaleźli przy nim zrabowane łupy. Teraz rozbójnikowi grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Koszalinie. Tomasz Ł. zaprosił ofiarę do swojego mieszkania, a następnie przyłożył mu nóż do gardła. Zagroził, że je podetnie, jeśli ten nie odda mu srebrnego łańcuszka i bransolety. Doszło do szarpaniny. Sprawca zadał cios w szyję, na szczęście nie trafił w tętnicę. Przerażony mężczyzna oddał biżuterię, po czym udało mu się wyswobodzić. Wybiegł z mieszkania i od razu powiadomił Policję. Patrol przyjechał pod wskazany adres niezwłocznie po przyjęciu zgłoszenia. Tomasz Ł. został zatrzymany dokładnie w chwili, gdy wychodził z klatki schodowej.

Podczas przeszukania jego ubrania policjanci odnaleźli skradzioną biżuterię o wartości 405 złotych. Jak się okazało, napastnik był pijany. We krwi miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Jak orzekli lekarze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

23-letni rozbójnik jest dobrze znany policjantom z Koszalina. W przeszłości był wielokrotnie karany. Teraz ponownie stanie przed sądem. Za rozbój z użyciem noża grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony