Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli w lesie zaginioną 87-letnią kobietę

Data publikacji 16.10.2015

Policjanci z Hajnówki dzięki natychmiastowym działaniom i sprawnie przeprowadzonym poszukiwaniom szybko odnaleźli w lesie zaginioną 87-latkę, która wczoraj samotnie wybrała na spacer. Kobieta była już bardzo zmęczona, ale na szczęście nic jej się nie stało.

Wczoraj tuż po godzinie 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce został powiadomiony o zaginięciu 78-latki zamieszkałej w niewielkiej osadzie na terenie Puszczy Białowieskiej. Z przekazanych informacji, wynikało, że kobieta po godzinie 14.00 wyszła z domu na spacer po lesie i do tej pory nie wróciła. Policjanci natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Ze względu na wiek kobiety, zapadający zmrok i niską temperaturę najważniejszy był czas, w związku z czym ogłoszony został alarm dla całej jednostki. W poszukiwaniach policjantom pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W działaniach wykorzystany został także policyjny pies tropiący. W wyniku penetracji okolicznych lasów, około godziny 22.30, jeden z hajnowskich policjantów odnalazł zaginioną kobietę. Była ona już bardzo zmęczona, ale nic jej się nie stało, więc została przekazana pod opiekę córce. Na szczęście - dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, zwłaszcza jeżeli do lasu wybierają się samotnie osoby starsze, mające problemy ze zdrowiem. Należy zadbać o własne bezpieczeństwo oraz poinformować dokładnie rodzinę, gdzie się udajemy i jak długo zamierzamy być poza domem! 

(KWP Białystok / mb)

Powrót na górę strony