Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne spotkanie z rodzinami poległych policjantów

Data publikacji 08.12.2007

Komendant Główny Policji nadinsp. Tadeusz Budzik i Komendant Stołeczny insp. Jacek Olkowicz spotkali się dziś z rodzinami poległych na służbie policjantów. Okazją do spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło więc kolęd, życzeń, choinki i prezentów. Najważniejsze był jednak uśmiechy, jakie pojawiły się na twarzach dzieci biorących udział w tym niecodziennym spotkaniu.

Dzisiaj w Białej Sali w komendzie stołecznej odbyło się uroczyste spotkanie wdów i sierot po poległych w służbie policjantach. Rodziny funkcjonariuszy oraz Członkowie Klubu Rodzica zostali zaproszeni przez Komendanta Stołecznego insp. Jacka Olkowicza. W spotkaniu wziął udział Komendant Główny Policji.

Podczas spotkania nadinsp. Tadeusz Budzik powiedział do zebranych gości: „…Cieszę się, że mogę być tutaj z Wami, dziękuję bardzo za zaproszenie – chciałbym zaznaczyć, że to Wy jesteście dzisiaj najważniejsi”. Następnie złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Komendant Stołeczny zapewnił zebranych, że warszawscy policjanci nigdy nie zapomną o swoich kolegach a ich rodziny mogą zawsze liczyć na pomoc z ich strony : „…To jedna z wyjątkowych chwil, kiedy możemy wspólnie poczuć się jak jedna wielka rodzina. Pragniemy dziś sprawić Wam odrobinę radości, która mam nadzieję – pozostanie z Wami dłużej”.

W trakcie spotkania insp. Jacek Olkowicz przekazał dla rodzin środki pieniężne, które - jak powiedział – mają choć w części pomóc w tym przedświątecznym okresie. Szef związków przekazał przygotowane przez związki zawodowe paczki dla dzieci. W spotkaniu uczestniczył też ks. Józef Jachimczak, który przekazał dla rodzin życzenia i słowa otuchy. Świąteczny charakter spotkania został uświetniony występem policyjnego chóru.

Powrót na górę strony