Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

III Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2015

Data publikacji 17.10.2015

Rozpoczęły się III Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2015. W zmaganiach berze udział 75 zawodników, w tym 20 kobiet. Zawodnicy reprezentują jednostki Policji z całego kraju. Mistrzostwa objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Lublin. Impreza odbywa się na nowo powstałym basenie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie przy Al. Zygmuntowskich 4.

Organizatorem zawodów jest Lubelski Komendant Wojewódzki Policji, Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego oraz Urząd Miasta Lublin. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dużego wparcia w organizacji udziela Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 75 policjantów, w tym 20 kobiet. Zawodnicy reprezentują: Komendę Główną Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji, a także garnizony i jednostki Policji z 7 województw.

Zawody odbywają się na najnowocześniejszym obecnie obiekcie pływackim w Polsce. Pływalnia dysponuje basenem olimpijskim o długości 50 metrów. Można go podzielić na 10 torów. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Uczestnicy mistrzostw rywalizują w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach.

(KWP w Lublinie / mw)

  • III Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2015
Powrót na górę strony