Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci przejęli 16 kilogramów środków odurzających

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w trakcie rozpracowywania tego obszaru działań przestępczych zebrali informacje, że mieszkaniec jednej z wiosek gminy Zabierzów może handlować środkami odurzającymi oraz posiada większą ilość narkotyków. W związku z tym przystąpiono do działań, aby tą informację zweryfikować.

Policjanci zaplanowali czynności w domu mężczyzny i już po wejściu do środka byli pewni, że ich wiedza się potwierdza, gdyż wszędzie czuć było bardzo mocny zapach marihuany.

Następnie funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie domu, podczas którego odnaleźli susz konopi indyjskich posortowany i przechowywany w słoikach według odmian i dat zbiorów. Następnie natrafili na jeszcze suszące się rośliny konopi z liśćmi i kwiatostanem oraz znaczną ilość wysuszonych roślin. Łącznie zabezpieczono 16 kilogramów gotowej do sprzedaży marihuany.

Odnaleziono też kilka działek amfetaminy i ponad 30 gramów mefedronu. Substancje te były podzielone na porcje i popakowane w folię aluminiową. Oczywiście znajdowała się tam także waga i młynek do mielenia suszu roślinnego co potwierdza dilerską działalność podejrzanego. Policjanci odnaleźli także w pomieszczeniach gospodarczych boksy przystosowane do prowadzenia hodowli roślin.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

KWP w Krakowie / ig

Film Małopolscy policjanci przejęli 16 kilogramów środków odurzających

Pobierz plik Małopolscy policjanci przejęli 16 kilogramów środków odurzających (format mp4 - rozmiar 5.11 MB)

Powrót na górę strony