Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Kłodzka dwukrotnym mistrzem w pływaniu

Data publikacji 19.10.2015

Już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Zawody rozegrano w miniony weekend w Lublinie, na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku - aspirant sztabowy Andrzej Juszczak - z zawodów wrócił z trzema medalami, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo w pływaniu.

W zawodach wzięło udział 63 funkcjonariuszy, którzy walczyli w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zawodnicy reprezentowali niemal wszystkie województwa. Patronat nad mistrzostwami objęli Komendant Główny Policji oraz Prezydent Miasta Lublin.

Policjant z Kłodzka Andrzej Juszczak zajął I miejsce na dystansie 50 m i 100 m w stylu grzbietowym Masters II i zdobył dwa złote medale. Ponadto uzyskał III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w tej samej kategorii wiekowej i zdobył brązowy medal.

Przypomnijmy, że asp. szt. Andrzej Juszczak od 24 lat służy w Policji. Obecnie jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, a także sportowych. W 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zdobył I miejsce.

W lipcu 2012 roku, Andrzej na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu zdobył II miejsce na dystansie 3.000 m. Natomiast w 2011 roku asp. szt. Andrzej Juszczak w Kiekrzu zdobył złoty medal.

W ubiegłym roku w Lublinie asp. szt. Andrzej Juszczak zajął III miejsce na dystansie 100 m w stylu grzbietowym Masters I i zdobył brązowy medal.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP Wrocław / mb)

  • policjant podczas dekoracji
  • policjant podczas zawodów
  • policjant z medalem
Powrót na górę strony