Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści zatrzymali sprawców rozboju. Przestępcy działali za pomocą portali randkowych

Data publikacji 19.10.2015

Przestępcza szajka działała za pomocą portali randkowych. Metoda była prosta. Podstawiona rozmówczyni zwabiała potencjalnych amantów i proponowała „niezapomniane doznania”. Finalnie dwuznaczne wiadomości rzeczywiście okazały się być preludium do niezapomnianej przygody. W sprawie zatrzymano cztery osoby.

W nocy z soboty na niedzielę (18.10.br.) dwóch dwudziestoletnich mężczyzn sterroryzowało mieszkańca powiatu krakowskiego w mieszkaniu dziewczyny, którą poznał za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego. W trakcie spotkania do mieszkania w bandycki sposób weszło trzech mężczyzn, by następnie siłą wymusić wydanie wszystkich kosztowności. Złodzieje podczas napadu użyli noży oraz broni palnej. Sterroryzowany 36-letek wydał przestępcom kilkaset złotych oszczędności. Bandyci po rozboju wypuścili amanta, który nabrał się na historię kobiety z „sieci”.

Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie a informacje pozyskane przez chrzanowskich śledczych pozwoliły rzucić nowe światło na sprawę. Okazało się, że w napadzie pośrednio brały udział jeszcze dwie osoby. Trop był w stu procentach trafny a policjanci kryminalni zatrzymali parę w wieku 24 i 26 lat. To właśnie 24-letnia kobieta zwabiła amanta do swojego mieszkania. Kobieta za pomocą portalu społecznościowego zaproponowała mężczyźnie „niezapomniane emocje”, które długo będzie wspominał. Dwuznaczne wiadomości rzeczywiście okazały się być preludium do niezapomnianej przygody…

Niedługo później nastąpiło uderzenie w pozostałą dwójkę z przestępczej szajki naciągaczy. Dwóch dwudziestoletnich mężczyzn z Krakowa zostało zatrzymanych przez samodzielny pododdział antyterrorystyczny policji. Precyzyjnie zorganizowana akcja przewidywała „siłowe” uderzenie wcześnie rano, gdy przestępcy najmniej się tego spodziewali. Wszystko po to by zapewnić jak największe bezpieczeństwo i nie narazić nikogo na bezpośrednią utratę zdrowia i życia, ponieważ istniało uzasadnione podejrzenie, że mężczyźni mogą mieć przy sobie broń i niebezpieczne narzędzia. 

Przeszukanie lokalu, w którym przebywali przestępcy, zaowocowało ujawnieniem broni hukowej oraz noży sprężynowych, które mężczyźni mieli przy sobie podczas napadu. 

Finalnie cała przestępcza czwórka trafiła do aresztu. Za popełnione czyny zatrzymanym grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Obecnie weryfikujemy informacje co do innych przestępstw, popełnionych w podobny sposób przez zatrzymanych.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony