Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i środki psychotropowe

Data publikacji 19.10.2015

Ponad pięćset tysięcy papierosów, 133 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz pół kilograma substancji psychotropowych zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej w Katowicach. Zatrzymano dwóch właścicieli nielegalnej kontrabandy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na blisko milion złotych.

Policjanci pracowali nad sprawą nielegalnego handlu papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj śledczy wraz z celnikami wkroczyli do dwóch mieszkań w powiecie bielskim. W czasie przeszukania posesji należącej do 58-latka odnaleźli i zabezpieczyli 340 tysięcy papierosów i ponad 0,5 kilograma substancji psychotropowych, prawdopodobnie dopalaczy. W mieszkaniu drugiego ze sprawców, 52-letniego mężczyzny, śledczy odnaleźli 230 tysięcy papierosów i 133 kilogramów krajanki tytoniowej.

Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonej kontrabandy naraziłoby Skarb Państwa na milionowe straty. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Za przestępstwa te grozi im do 3 lat za kratami i wysoka grzywna. Starszy z mężczyzn, który posiadał dopalacze, odpowie dodatkowo za narażenie osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

KWP w Katowicach / ig

  • Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i środki psychotropowe
  • Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i środki psychotropowe
  • Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i środki psychotropowe

Film Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i środki psychotropowe

Pobierz plik Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy, tytoń i środki psychotropowe (format mp4 - rozmiar 20.17 MB)

Powrót na górę strony