Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po nielegalnej transakcji przejęli 40 kilogramów tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 19.10.2015

Policjanci z Polkowic zatrzymali dwie osoby, podejrzane o nielegalny obrót tytoniem. Osoby wpadły podczas transakcji sprzedaży. W sklepie zielarskim oraz miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 40 kilogramów nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa są szacowane na blisko 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali dwie osoby wieku 45 i 47 lat, podejrzewane o obrót tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło podczas transakcji sprzedaży innej osobie.

W trakcie dalszych czynności policjanci w sklepie zielarskim oraz w miejscu zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli łącznie około 40 kilogramów tytoniu. Łączna wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa to blisko 30 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia wyrobów tytoniowych.

Przypomnijmy, że w świetle kodeksu karno–skarbowego, tego rodzaju przestępstwo zagrożone jest wysoką karą finansową lub też pozbawieniem wolności do 3 lat.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony