Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za uprowadzenie 39-latka

Data publikacji 20.10.2015

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pozbawienie wolności 39-latka. Jego ofiara została uwięziona, a następnie miała być dręczona i dotkliwie pobita. Funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania Konrada S. ponad 50 gramów marihuany. 27-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za pozbawienia wolności człowieka połączone ze szczególnym udręczeniem grozi co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w połowie września na terenie warszawskiego Targówka. Jak ustalili policjanci 39-letni mężczyzna, który wyszedł na osiedlowy parking, został zaatakowany przez nieznane osoby, a następnie uwięziony w bagażniku i wywieziony. Po blisko 24 godzinach pokrzywdzony został wyrzucony z samochodu na jednej z praskich ulic. Dzięki pomocy postronnych osób mężczyzna szybko trafił do szpitala. Okazało się, że wymaga hospitalizacji.

Sprawą zajęli się stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 39-latek przez ten czas był przetrzymywany na działce. Tam miał być dotkliwie bity.

Dzięki ustaleniom policjanci szybko wpadli na trop osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem. Konrad S. nie przebywał w miejscu zamieszkania. 27-latek jednak szybko trafił w ręce funkcjonariuszy, po tym jak uzyskali oni informację, że może znajdować się w mieszkaniu na terenie Pragi Południe. Tam policjanci zabezpieczyli także ponad 50 gramów marihuany.

Funkcjonariusze zebrali w tej sprawie materiał dowodowy. 27-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ zarzuty. Konrad S. odpowie za pozbawienie wolności 39-latka połączone ze szczególnym udręczeniem oraz za posiadanie narkotyków.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

(KSP / mw)

Film Areszt za uprowadzenie 39-latka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt za uprowadzenie 39-latka (format flv - rozmiar 5.86 MB)

Powrót na górę strony