Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 kg narkotyków

Data publikacji 20.10.2015

Ponad 2,5 kg amfetaminy, 1 kg marihuany i 300 tabletek ekstazy zabezpieczyli brodniccy policjanci. Do sprawy zatrzymano sześciu mężczyzn - czterech z nich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wobec dwóch są wnioski o dozór i poręczenie majątkowe. Policjanci udowodnili podejrzanym wprowadzenie na teren powiatu brodnickiego blisko 20 kg narkotyków. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania, udzielania i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Brodniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-latka, który w swoim samochodzie przewoził znaczną ilość środków odurzających. Wówczas kryminalni zabezpieczyli ponad 0,5 kilograma amfetaminy i 0,5 kg marihuany. „Kurier” trafił do policyjnego aresztu. 

W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli plastikowe wiaderko z foliowymi paczkami wypełnionymi amfetaminą o łączne wadze ponad 2 kilogramów. Kolejne 300 sztuk tabletek ekstazy policjanci odkryli zakopane w ziemi, w pobliżu miejsca zamieszkania zatrzymanego.

W wyniku podjętych działań policjantów los zatrzymanego podzieliło jeszcze pięciu innych mężczyzn w wieku od 21 do 35 lat, mieszkańców powiatu brodnickiego i toruńskiego. 

Czterech zatrzymanych Sąd Rejonowy w Brodnicy, na wniosek policjantów i prokuratora, aresztował na 3 miesiące. Wobec pozostałych dwóch policjanci wnioskują m.in. o dozór i poręczenie majątkowe.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że podejrzani wprowadzili do obrotu, na terenie powiatu brodnickiego, blisko 20 kilogramów substancji psychotropowych i środków odurzających.  Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania, udzielania, wprowadzenia do obrotu i uczestnictwa w obrocie znacznej ilości narkotyków. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony