Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o podpalenia trafił do aresztu

Data publikacji 20.10.2015

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu lubańskiego, podejrzanemu o zniszczenie mienia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca podpalił, co najmniej kilka altan powodując w ten sposób duże zagrożenie oraz straty na ponad 70 tys. zł. Na podstawie zabranego przez policjantów materiału dowodowego sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 2 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili i zatrzymali sprawcę podpaleń altanek znajdujących się na terenie miejscowych ogrodów działkowych. Jak potwierdziły sprawdzenia, mężczyzna w odstępach kilku dni podpalił altanki, które spłonęły doszczętnie wraz ze znajdującym się wewnątrz wyposażeniem. Pokrzywdzeni oszacowali w tych sprawach straty na łączną kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu przez policjantów mężczyzny okazało się, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a także inne przeciwko mieniu. Podejrzany nie potrafił również wytłumaczyć funkcjonariuszom motywów swojego działania.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za zniszczenie mienia w świetle kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony