Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł prąd, aby zasilić swoją plantację marihuany

Data publikacji 20.10.2015

Częstochowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. „Linia produkcyjna” marihuany znajdowała się w domu jednorodzinnym w Częstochowie. Śledczy zabezpieczyli prawie 1400 krzaków konopi oraz 740 porcji już wytworzonej marihuany. Mundurowi zatrzymali 56-letniego właściciela domu, który usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych, za które został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że właściciel jednego z domów jednorodzinnych w dzielnicy Wyczerpy może być związany z produkcją marihuany na dużą skalę. Te ustalenia potwierdziły się, gdy śledczy weszli do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych tego domu. W środku, w specjalnie zaadaptowanych do tego celu pokojach, odkryli plantacje konopi oraz „linię produkcyjną” marihuany. Na plantacji podłączony był kompletny osprzęt oświetleniowy i wentylacyjny. Policjanci zabezpieczyli 1357 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju i 740 porcji już wytworzonego suszu roślinnego.

56-letni właściciel domu został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi oraz posiadania dużej ilości środków odurzających. Oprócz czterech przestępstw narkotykowych, częstochowianin usłyszał także zarzut kradzieży prądu. Decyzją częstochowskiego sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

(KWP Katowice / mb)

  • plantacja konopi
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki

Film Kradł prąd, aby zasilić swoją plantację marihuany

Pobierz plik Kradł prąd, aby zasilić swoją plantację marihuany (format mp4 - rozmiar 8.08 MB)

Powrót na górę strony