Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie kontrabandy, gdy opuści szpital

Data publikacji 20.10.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, podczas obsługi zdarzenia drogowego, odkryli w przestrzeni ładunkowej auta uczestnika wypadku ponad tonę tytoniu niewiadomego pochodzenia. Właściciel kontrabandy trafił do szpitala.

19 października 2015 roku około godziny 9:00 policjanci pojechali na ulicę Kasprowicza, gdzie doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynikało, że operator koparki, obracając ramieniem elementu roboczego, uderzył w jadący samochód peugeot boxer. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił prowadzący samochód. Policjanci zabezpieczający na miejscu ślady pod kątem wypadku drogowego otworzyli przestrzeń bagażową pojazdu. Okazało się, że znajduje się tam ponad 70 worków wypełnionych tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

Wątek kontrabandy od razu trafił do policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Funkcjonariusze zważyli zabezpieczony towar. Okazało się, że mężczyzna przewoził blisko 1100 kg krajanki. Szacowana wartość zabezpieczonego towaru to blisko 800 tysięcy złotych. 27-letni właściciel kontrabandy po opuszczeniu szpitala musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania. Kodeks karny skarbowy za przestępstwo akcyzowe przewiduje odpowiedzialność w wymiarze do 3 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Łódź / mb)

  • uszkodzony samochód
  • uszkodzony samochód
  • zabezpieczona kontrabanda
Powrót na górę strony