Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano dziupla i odzyskano auta warte ponad ćwierć miliona złotych

Data publikacji 20.10.2015

Zlikwidowana dziupla samochodowa, odzyskane trzy skradzione auta i zatrzymane dwie osoby, to efekt działań policjantów z Lubina. Odzyskane samochody, to auta marki Audi o wartości ponad 250 tys. złotych, skradzione w zeszłym tygodniu z terenu Niemiec. Podejrzani byli tak zajęci demontażem samochodów, że nawet nie zauważyli obecności policjantów, którzy weszli do ich garaży.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w wyniku prowadzonych działań, zlikwidowali dziuplę samochodową, zlokalizowaną na terenie powiatu. Tam zabezpieczono trzy samochody marki Audi, skradzione w zeszłym tygodniu na terenie Niemiec.

Lubińscy kryminalni trafili na ślad dziupli samochodowej w wyniku pracy operacyjnej. Policjanci posiadali informacje, że w garażach demontowane były samochody skradzione na terenie Niemiec. Jak ustalili policjanci, wewnątrz garaży znajdowały się trzy samochody marki audi A4 i A5. Z czego jeden z pojazdów był w całości, natomiast dwa częściowo już zdemontowane. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że wszystkie samochody tydzień temu zostały skradzione na terenie Niemiec. Ich rynkowa wartość została oszacowana na kwotę ponad 250 tys. złotych.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat, mieszkańców powiatu lubińskiego. Podejrzani byli tak zajęci demontażem aut, że nawet nie zauważyli obecności policjantów, gdy weszli oni do środka. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Przestępstwa, które zarzucają im policjanci, zagrożone są kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Obecnie lubińscy policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Zlikwidowano dziupla i odzyskano auta warte ponad ćwierć miliona złotych

Pobierz plik Zlikwidowano dziupla i odzyskano auta warte ponad ćwierć miliona złotych (format mp4 - rozmiar 28.22 MB)

Powrót na górę strony