Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone kolejne dopalacze

Data publikacji 20.10.2015

Ostrowieccy kryminalni w jednym ze sklepów na terenie miasta zabezpieczyli 131 sztuk tzw. „dopalaczy”. Według ustaleń policjantów, złe samopoczucie 19 –latka mogło być spowodowane zażyciem specyfiku, który wcześniej kupił w tym miejscu. Jeśli okaże się, że zabezpieczone substancje są zakazane, pracownica sklepu oraz jej klient usłyszą zarzuty.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy policji otrzymali zgłoszenie, że 19-letni uczeń jednej ze szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim dziwnie się zachowuje. Podejrzewano, iż mógł on zażyć tzw. „dopalacz”. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nastolatek faktycznie palił środek odurzający, który zakupił w jednym ze sklepów na terenie miasta. Przy sobie posiadał opakowanie z zawartością śladowej ilości tego specyfiku.

Kryminalni złożyli wizytę w tym punkcie handlowym. W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili i zabezpieczyli 131 sztuk różnego rodzaju saszetek z tzw. „dopalaczy”.  Jeśli specjalistyczne badania potwierdzą, że są to zakazane środki psychoaktywne, 19-latek oraz 27-letnia pracownica sklepu usłyszą zarzuty ich posiadania. Śledczy ustalają również czy kobieta sprzedawała te substancje innym osobom.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za sprzedaż takich specyfików może grozić kara do 10 lat więzienia.

KWP w Kielcach / ig

Powrót na górę strony