Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i Oddziału Prewencji Policji w Krakowie

Data publikacji 21.10.2015

Nowe siedziby Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie spełniać będą wszystkie wymogi standaryzacyjne. Nowoczesne i funkcjonalne obiekty usprawnią pracę policjantów oraz pracowników cywilnych. Będzie to miało również wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w powiecie i lepszy odbiór społeczny policji. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2017 rok.

Inwestycja obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku sztabowo-koszarowego oraz parterowego budynku, w którym usytuowane będą garaże i warsztaty. W ramach inwestycji powstaną również: magazyn centralny, magazyn pododdziałów, biuro przepustek – dyspozytornia, hala sportowa wraz z zapleczem oraz wiaty garażowe. Wykonany zostanie także plac apelowy, parkingi, place manewrowe i drogi dojazdowe. Prawdopodobnie będzie to najnowocześniejszy obiekt w Polsce dla policjantów służących na co dzień w Oddziale Prewencji Policji. Przełoży się to zapewne na jeszcze lepsze wyniki w codziennej służbie.

Oddział Prewencji Policji w Krakowie, podobnie jak siedziba Komendy Powiatowej Policji w Krakowie do tej pory był zlokalizowane były przy ul. Łokietka 205, gdzie użytkowano budynki kontenerowe wzniesione w latach 70-tych XX wieku. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji od wielu lat starał się pozyskać odpowiednią siedzibę dla tej jednostki z uwagi na zły stan techniczny i nie spełnienie wymogów stawianych obiektom służbowym Policji. Niestety, wszelkie próby pozyskania w drodze bezinwestycyjnej odpowiednich siedzib dla jednostki krakowskiej Policji nie przyniosły rezultatu. Dlatego też w 2013 roku został zatwierdzony „Program Inwestycji dla Budowy nowej siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przy ul. Łokietka 205”.

Planowany finał  realizacji inwestycji przewidziany jest na 2017 rok. Koszt całej inwestycji szacowany jest na kwotę ok. 46 mln złotych.

KWP w Krakowie / ha

  • budowa nowej siedziby krakowskiej Policji
  • Budowa nowej komendy w Krakowie
  • plac budowy
Powrót na górę strony