Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jabłko, czy cytryna?

Data publikacji 21.10.2015

Uśmiech i skrucha towarzyszyły wczoraj kierowcom zatrzymanym do kontroli przez nietypowe patrole na drogach. Do wspólnej akcji edukacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, żorscy policjanci zaprosili uczniów ze szkoły podstawowej w Baranowicach. Dzieci, w nagrodę za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały cytrynę.

Wczoraj, w dzielnicy Baranowice, policjanci wraz z uczniami tamtejszej szkoły podstawowej kontrolowali kierowców. Niecodzienne patrole przyglądały się ich postawom za kierownicą, a także sprawdzały uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów, czy stan trzeźwości. Większość skontrolowanych w nagrodę za wzorową postawę, otrzymała od uczniów zielone jabłuszka. Ci, którzy zostali przyłapani na drobnych wykroczeniach – cytryny.

Wspólną akcję poprzedziło spotkanie, podczas którego policjanci poinstruowali uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze, a także wręczyli im elementy odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach. Na zakończenie w budynku szkoły odbył się apel podsumowujący całokształt przedsięwzięcia, w którym wzięła udział podinsp. Agata Głowacka - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

KWP w Katowicach / ha

  • Dzieci i policjanci podczas akcji profilaktycznej
  • policjanci podczas akcji profilaktycznej
  • Policjant podczas kontroli drogowej
  • Policjant i dzieci podczas kontroli kierowcy
  • Dziewczynka wręcza kierowcy jabłko
  • Policjantka z dziećmi biorącymi udział w akcji

Film Strona: Jabłko, czy cytryna?

Pobierz plik Strona: Jabłko, czy cytryna? (format mp4 - rozmiar 14.57 MB)

Powrót na górę strony