Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwali nieletnim alkoholowe zabawy

Data publikacji 09.12.2007

W sobotę warmińsko – mazurscy policjanci zatrzymali pięcioro nietrzeźwych nieletnich, przerywając im alkoholowe biesiady. W Barczewie miejscem towarzyskiego spotkania nastolatków był stary cmentarz. W Kętrzynie 19 i 21-latek częstowali 15-letniego chłopaka piwem i wódką na ulicy. Wszyscy poniosą teraz odpowiedzialność.

Policjanci z Barczewa, pełniący wczoraj służbę w terenie, około 18 patrolowali okolice starego cmentarza miejskiego. W pewnym momencie usłyszeli odgłosy rozmów. Postanowili to sprawdzić. Okazało się, że na terenie nekropolii spotkało się kilkoro nastolatków. Policjanci zastali ich raczących się winem. Z czterech butelek dwie były już puste. Kinga, Ewa, Mateusz i Piotr trafili do komisariatu. We krwi mieli od 0,4 do 1 promila alkoholu. Po przesłuchaniu 16-latkowie zostali przekazani rodzicom.

Policjanci ustalili już, gdzie uczniowie kupili wino. Osoba, która sprzedała im alkohol, poniesie za to odpowiedzialność. Dodatkowo właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż trunków.

Do podobnej sytuacji doszło w Kętrzynie. Tam, kilka minut po godzinie 22, anonimowa osoba powiadomiła policjantów, że przy ulicy Kaszubskiej trzech młodych mężczyzn pije wódkę i piwo. Mundurowi natychmiast sprawdzili tę informację. 21-letni Tomasz G., 19-letni Rafał J. raczyli się alkoholem w towarzystwie 15-letniego Konrada. Nieletni miał ponad 1,3 promila alkoholu we krwi. Piwem i wódką mieli częstować go koledzy. 15-latek trafił pod opiekę swojej mamy. Jego pełnoletni znajomi mogą usłyszeć zarzut rozpijania małoletniego. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony