Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Krakowa zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych kilkoma listami gończymi

Data publikacji 21.10.2015

Do zatrzymania doszło na obrzeżach Krakowa. Policjanci, zajmujący się rozpracowywaniem procederu handlu narkotykami, wytypowali mieszkanie, w którym mogli przebywać dwaj mężczyźni mający mieć związek z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyźni od jakiegoś czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu wcześniej popełnionych przestępstw. Obaj, zaskoczeni pojawieniem się policjantów, nawet nie próbowali stawiać oporu.

Typowanie było trafne – kiedy tylko namierzeni przez policjantów mężczyźni wyszli z domu i wsiadali do zaparkowanego samochodu, funkcjonariusze przystąpili do ich zatrzymania. Obaj, zaskoczeni pojawieniem się policjantów, nawet nie próbowali stawiać oporu. Jak się okazało w trakcie kontroli osobistej jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie amfetaminę – kolejne porcje narkotyku odnaleziono podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez poszukiwanych.

Jeden z nich to 26 – letni mieszkaniec Krakowa, drugi to 50 – latek z podkrakowskiej miejscowości. Mężczyźni poszukiwani byli m.in. do sprawy włamań dokonywanych na terenie Krakowa (za młodszym z mężczyzn ogłoszono trzy podstawy poszukiwawcze, za starszym – cztery). Trafili już do policyjnego aresztu, 26-latek usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających. Zatrzymani zostaną także rozliczeni karnie z popełnionych wcześniej przestępstw.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci analizować będą inne wątki, związane z przestępstwami narkotykowymi.

KWP w Krakowie / ha

Powrót na górę strony