Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazanie nowych radiowozów policjantom z Jeleniej Góry

Data publikacji 21.10.2015

Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze to miejsce, gdzie odbyło się symboliczne przekazanie policjantom radiowozów, których zakup współfinansowany był przez lokalne samorządy. Nowe pojazdy służbowe trafią m.in. do funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Komisariatu Policji w Karpaczu. Łączna wartości zakupionych aut wynosi blisko 500 tysięcy złotych.

Kluczyki do nowych radiowozów Komendantowi Miejskiemu Policji w Jeleniej Górze, inspektorowi Zbigniewowi Markowskiemu, symbolicznie przekazali: Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wraz z zastępcą Jerzym Łużniakiem, Burmistrz Karpacza – Radosław Jęcek oraz starosta jeleniogórski – Anna Konieczyńska wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Jerzym Pokojem. Wartość zakupionych samochodów to blisko 500 tysięcy złotych, a ich zakup został sfinansowany w ramach projektu sponsoring w połowie z budżetu państwa, a resztę z budżetów: Urzędu Miasta w Jeleniej Górze i Urzędu Miasta w Karpaczu.

W ramach projektu zakupiono łącznie pięć pojazdów, w tym trzy radiowozy oznakowane oraz jeden nieoznakowany i typu bus.

Samochodami służbę pełnić będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Komisariatu Policji w Karpaczu.

(KWP Wrocław / mb)

  • nowe radiowozy
  • nowe radiowozy
  • zgromadzeni goście
Powrót na górę strony