Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 6 ton nielegalnego tytoniu wartego blisko 3 milionów złotych

Data publikacji 21.10.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kutnie na terenie gminy Piątek zabezpieczyli 6026 kilogramów suszu tytoniowego oraz 134 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 3 milionów złotych.

20 października 2015 roku kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wraz z celnikami prowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Piątek mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania wytypowanej posesji funkcjonariusze zabezpieczyli 4 kartony z suszem tytoniowym niewiadomego pochodzenia. Ponadto kryminalni ustalili, że kilka domów dalej także przechowywany jest nielegalny towar. Tam zabezpieczono kolejnych 70 pudeł z suszem, 2 pudła gotowego tytoniu oraz aromaty służące do jego uszlachetnienia. Łącznie policjanci zarekwirowali 6026 kilogramów suszu tytoniowego oraz 134 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa zostało oszacowane na 2,862 miliona zł. Śledczy przesłuchali osoby, u których składowany był tytoń i ustalili tożsamość właściciela kontrabandy. Jego zatrzymanie i przedstawienie mu stosownych zarzutów jest jedynie kwestią czasu. Za paserstwo akcyzowe grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

KWP w Łodzi / ha

  • Zabezpieczony tytoń
  • Zabezpieczony nielegalny tytoń
  • Policjant zabezpiecza tytoń
Powrót na górę strony