Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli ponad 3 kg marihuany

Data publikacji 21.10.2015

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Lwówka Śląskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Okazało się, że w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez te osoby policjanci ujawnili ponad 3 kg marihuany. Dodatkowo zabezpieczono też rzeczy służące do produkcji i przygotowywania środków odurzających do sprzedaży. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z komendy w Lwówku Śląskim prowadząc działania operacyjne dotarli do osób mających związek z przestępstwami narkotykowymi.

Chcąc potwierdzić zebrane wcześniej informacje i dowody w tej sprawie policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze dwóch mężczyzn w wieku 21-lat. Czynności te były wykonywane na terenie powiatu lwóweckiego. Okazało się, że podejrzenia policjantów potwierdziły się. W sumie ujawniono łącznie ponad 3 kg marihuany. Ponadto znaleziono jeszcze inne przedmioty służące do produkcji i przygotowywania środków odurzających do sprzedaży. Zabezpieczono m.in. łodygi roślin konopi, wagę elektroniczną, woreczki strunowe i kruszarkę do suszu.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze działania w tej sprawie. Planowane są kolejne zatrzymania osób mających związek z tym przestępczym procederem. O dalszym losie obu 21-latków zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za wprowadzanie ich do obrotu nawet do 12 lat.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Zabezpieczonei ponad 3 kg marihuany #1
  • Zabezpieczonei ponad 3 kg marihuany #2
  • Zabezpieczonei ponad 3 kg marihuany #3
  • Zabezpieczonei ponad 3 kg marihuany #4
  • Zabezpieczonei ponad 3 kg marihuany #5
  • Zabezpieczonei ponad 3 kg marihuany #6
Powrót na górę strony