Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W domu przechowywał granaty i amunicję

Data publikacji 22.10.2015

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zatrzymali mężczyznę, który w domu bez wymaganego zezwolenia przechowywał urządzenia wybuchowe. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał 32-latek funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 5 granatów bojowych i zapalników. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut nielegalnego posiadania niebezpiecznych urządzeń wybuchowych i amunicji.32-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Żoliborza może w swoim mieszkaniu przechowywać materiały wybuchowe, na które nie posiada stosownego zezwolenia. Aby sprawdzić tę informację policjanci udali się na miejsce.

Po przeszukaniu lokalu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 5 granatów bojowych i zapalniki do nich oraz jeden nabój do broni palnej. Przedmioty były ukryte w specjalnym pomieszczeniu, przyległym do mieszkania 32-latka, do którego prowadził otwór wybity w ścianie. W trakcie przesłuchania Lucjan B. przyznał, że urządzenia wybuchowe znalazł latem na terenie byłej jednostki wojskowej. Zabezpieczone materiały zostały przekazane do laboratorium celem wykonania stosownych badań.

32-letniemu Lucjanowi B. został przedstawiony zarzut nielegalnego posiadania niebezpiecznych urządzeń wybuchowych i amunicji. Mężczyzna przyznał się do nielegalnego posiadania granatów i amunicji i dobrowolnie poddał karze.

KSP / ig

  • W domu przechowywał granaty i amunicję #1
  • W domu przechowywał granaty i amunicję #2
  • W domu przechowywał granaty i amunicję #3
  • W domu przechowywał granaty i amunicję #4
  • W domu przechowywał granaty i amunicję #5
  • W domu przechowywał granaty i amunicję #6

Film W domu przechowywał granaty i amunicję

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik W domu przechowywał granaty i amunicję (format flv - rozmiar 14.28 MB)

Powrót na górę strony