Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili kilkadziesiąt par podrobionych adidasów

Data publikacji 09.12.2007

Do policyjnego aresztu w piskiej komendzie trafiło 5 osób podejrzewanych o handel podrobionym obuwiem. Pochodzący z Pisza i województwa podlaskiego wspólnicy najpierw nie zatrzymali się do policyjnej kontroli. Wpadli na zarządzonej przez oficera dyżurnego blokadzie. Przyczyną ucieczki podejrzanych była zawartość bagażnika audi. Jak się okazało, był on wypełniony podróbkami butów sportowych zachodnich marek.

Kryminalni wiedzieli, że podejrzewani o handel obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi będą jechać niedaleko Pisza. Kiedy tylko dostrzegli podejrzane pojazdy natychmiast postanowili zatrzymać je do kontroli. Kierowcy jednak nie zatrzymali się i zaczęli uciekać. Dyżurny natychmiast zarządził blokadę dróg. Kierowcy audi i opla wpadli kilkanaście minut później w Białej Piskiej.

Podczas przeszukania audi, w bagażniku odnaleziono foliowe worki, a w nich buty znanych firm sportowych. Policjanci zabezpieczyli około 60 par adidasów z podrobionymi znakami towarowymi. Zatrzymali też 27-letniego Macieja T., 21-letnią Iwonę C., 25-letniego Radosław K. i 24-letnią Joannę W. Funkcjonariusze dotarli już do 36-letniego mieszkańca Pisza, od którego Maciej T. miał kupić „podróbki”.

Wszystko wskazuje na to, że podejrzani handlowali nielegalnymi butami przez Internet. Na jednej parze mogli zarabiać nawet 100 złotych. Jeszcze dziś wszyscy wspólnicy przestępczego procederu usłyszą zarzuty. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony