Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku ze śmiertelnym pobiciem

Data publikacji 22.10.2015

Ostrołęccy policjanci prowadzą postępowanie pod kątem pobicia ze skutkiem śmiertelnym 45-letniego mężczyzny. Do sprawy zatrzymano 25-latka z woj. warmińsko-mazurskiego. Drugiego ze sprawców zatrzymano wczoraj. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, zatrzymanego wcześniej 25-latka aresztował na 3 miesiące.

W niedzielę przed godz. 11:00 dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o znalezieniu zwłok w jednym z domów w miejscowości Długi Kąt. Na miejsce skierowano policjantów, a o wszystkim poinformowano prokuratora.

Pierwsze czynności śledczych wskazywały, że w miejscu gdzie znaleziono zwłoki, mężczyzna miał dzień wcześniej spożywać alkohol wspólnie z innymi osobami. Podczas oględzin na jego ciele znajdowały się obrażenia, które wskazywały, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się osoby trzecie. Jednak by można było to potwierdzić niezbędna była sekcja zwłok, którą przeprowadzono w poniedziałek. Śledczy szybko ustalili personalia dwóch podejrzanych o pobicie. Obydwaj to mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego.

Pierwszy z nich został zatrzymany po pościgu przez dzielnicowych na terenie gm. Lelis. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Drugi z podejrzanych ukrywał się. Informacje o poszukiwanym trafiły do sąsiednich garnizonów.

Jednocześnie we wtorek sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 25-latka na 3 miesiące. Prowadzone były także szeroko zakrojone działania operacyjne pod kątem zatrzymania drugiego ze sprawców. Ostatecznie został on zatrzymany wczoraj (21 października) w Mikołajkach przez policjantów z miejscowego komisariatu policji. Tego samego dnia 24-latek został przewieziony do Ostrołęki, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj prokurator wykona z zatrzymanym dalsze czynności procesowe. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w powyższej sprawie po nadzorem prokuratury prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

KWP w Radomiu / ig

Powrót na górę strony