Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione pierścionki ukryła w jogurcie

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła ze sklepu z biżuterią paletę ze złotymi pierścionkami. Większość skradzionych pierścionków kobieta ukryła w jogurcie. Policjanci odzyskali biżuterię, a 36-letnia obywatelka Rumunii usłyszała zarzut kradzieży.

Do zdarzenia doszło we wtorek w rejonie jednego z centrów handlowych w Kolbuszowej. Znajdujący się w pobliżu policjanci zwrócili uwagę na kobietę i mężczyznę, którzy w pośpiechu wychodzili z centrum handlowego, wsiedli do zaparkowanego pod sklepem pojazdu i szybko odjechali. Policjanci pojechali za nimi i po chwili zatrzymali wyjeżdżającego z Kolbuszowej volkswagena. Wylegitymowali znajdujących się w nim dwóch mężczyzn w wieku 32 i 42 lat oraz 36-letnią kobietę. Wszyscy to obywatele Rumunii.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli w volksvagenie dwa pierścionki oraz ekspozytor na biżuterię. Podejrzewając, że znalezione przedmioty mogą pochodzić z kradzieży, funkcjonariusze przewieźli mężczyzn i kobietę do komendy. Mundurowi pojechali również do centrum handlowego, gdzie znajduje się sklep z biżuterią.

W trakcie wizyty policjantów ekspedientka sprawdziła ilość towaru, i dopiero wtedy zorientowała się że w sklepie brakuje palety z 36 złotymi pierścionkami. Wartość skradzionych pierścionków oszacowano na ponad 20 tys. złotych. Podczas dalszego przeszukania zatrzymanej kobiety, policjanci znaleźli resztę biżuterii – złote pierścionki ukryte były w jogurcie schowanym w jej torebce.

Zebrane w sprawie materiały pozwoliły policjantom na przedstawienie zarzutu 36-letniej kobiecie. Mężczyźni zostali zwolnieni. Obywatelka Rumunii przyznała się do kradzieży biżuterii i dobrowolnie poddała karze. Prokurator zastosował wobec niej zabezpieczenie majątkowe.

KWP w Rzeszowie / ig

Film Skradzione pierścionki ukryła w jogurcie

Pobierz plik Skradzione pierścionki ukryła w jogurcie (format mp4 - rozmiar 12.67 MB)

Powrót na górę strony