Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad na taksówkarza

Data publikacji 22.10.2015

Policjanci służby kryminalnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na taksówkarza. Napastnicy wyrzucili kierowcę z samochodu, a następnie ukradli mu samochód. Obaj zatrzymani są znani policjantom. Po przesłuchaniu usłyszą zarzuty.

W środę (20.10.br.) wieczorem na ul. Dworcowej do jednej z taksówek wsiedli dwaj młodzi mężczyźni i zamówili kurs na ul. Lisią. W pewnej chwili, w okolicy ulic Zamkowej i Wandy w Zielonej Górze, jeden z nich, siedzący z tyłu, rzucił się na kierującego i przytrzymał go, drugi natomiast zabrał kluczyki. Gdy auto się zatrzymało napastnicy wyciągnęli taksówkarza z pojazdu, uderzyli, a po chwili jeden z nich wskoczył za kierownicę i mężczyźni odjechali.

Taksówkarz zgłosił napad dyżurnemu Policji, a ten powiadomił policyjne patrole w mieście i powiecie. Na jednej z dróg wyjazdowych z Zielonej Góry kryminalni zauważyli jadącą z dużą prędkością taksówkę. Okazało się, że to skradziony na ul. Zamkowej ford. Policjanci ruszyli za odjeżdżającym samochodem. Po kilkunastu kilometrach, w jednej z miejscowości, kierujący fordem nie opanował samochodu, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że to znani  policjantom i już wcześniej notowani za podobne przestępstwa 32-letni Dawid D. i 41-letni Karol Z.

Zatrzymani po przesłuchaniu usłyszą zarzuty.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Zatrzymany przesłuchiwany przez policjanta
  • Zatrzymany w policyjnej celi
  • Zatrzymany w policyjnej celi
  • Zatrzymany w policyjnej celi
  • Zatrzymany przesłuchiwany przez policjanta
Powrót na górę strony